Příběh klienta

Jak jsem pomohl jednomu z klientů?

Dosažení finanční svobody

O případu

S klientem jsem se potkal na prohlídkovém dni, kde jsme společně zjistili, že hledá nějakou nemovitost na investici nebo pro vlastní bydlení. Následně po krátké domluvě jsme se sešli v mé kanceláři, kde jsme rozebrali kompletně jeho stávající situaci a zjistil jsem jeho finanční cíle - koupě nemovitosti, finanční svoboda.
Klient mě velmi překvapil s jeho stávající situací a díky tomu jsem mohl připravit finanční plán, kde jsme navrhli kompletní zajištění invalidity 2. a 3. stupně, dále také možnému poklesu příjmu v rámci zajištění pracovní neschopnosti, trvalým následkům a zajištění proti smrti. Toto zajištění vyšlo v jeho situaci na 1.540 Kč/měs.Další rizika co jsme museli zajistit - pojištění nemovitosti a domácnosti, odpovědnost v zaměstnání a občanskou odpovědnost.
Následně jsme společně vyřešili jeho velké finanční cíle:

Investiční nebo vlastní nemovitost v maximální hodnotě 4.000.000 Kč
Finanční svoboda v 55 letech - 55.000 Kč/měs. čerpaná na 20 let

K těmto cílům jsem navrhl následující řešení, tím že jsme jeho stávající majetek rozdělili do tří hromádek.

1. Akontace - 800.000 Kč - spořící/běžný účet klienta
2. Rezerva pro strýčka příhodu - 600.000 Kč - rezerva na 10 měsíců
3. Renta - 200.000 Kč - dlouhodobá investice v podobě akciových ETF

U cíle na rentu jsme to více rozebrali, protože aby klient dosáhl renty za 22 let na 55.000 Kč by ve výsledku potřeboval cca 12.000.000 Kč, kterou může čerpat na 25 let, tak musí odkládat cca 20.000 Kč. V tomto případě jsme dlouhodobou jednorázovou investici doplnili ještě o vklad 17.000 Kč/měs. a převedli stávající penzijní připojištění na doplňkové penzijní spoření s dynamickou strategií a investici jsme navýšili na 3.000 Kč/měs. kvůli daňové optimalizaci a vyššímu příspěvku od klienta.
Co se týče koupě nemovitosti, tak budeme s klientem řešit 80% LTV tzn. klient dá 20% vlastní peněz z kupní ceny nemovitosti což je 800.000 Kč a hypotéka bude na 3.200.000 Kč a výsledná splátka bude 12.396 Kč/měs.
Po sečtení nových výdajů zjistíme, že klient si může dovolit splnit tyto velké cíle.S čím vám poradím?


Chystáte koupi nemovitosti a chcete poradit s hypotékou? Plánujete odejít do důchodu dříve a nevíte, jak na rentu? Chcete finanční svobodu a potřebujete sestavit finanční plán na míru?


Zadejte tel. číslo, e-mail a službu, se kterou mohu pomoci. Co nejdříve se Vám ozvu. Peníze totiž nikdy nespí a čas je drahý. Děkuji za důvěru a těším se na spolupráci. Odesláním formuláře souhlasíte s pravidly zpracování osobních údajů.